تبلیغات
م ... ع ... م ... ا ... ر ... س ... ت ... ا ... ن - مجلل ترین هتل جهان،
تاریخ : چهارشنبه 4 شهریور 1388 | 03:22 ق.ظ | نویسنده : هادی فرهوش

مجلل ترین هتل جهان، پنجشنبه شب، طی مراسم باشکوهی در شهر دبی افتتاح شد.

 

مجلل ترین هتل جهان، پنجشنبه شب، طی مراسم باشکوهی در شهر دبی افتتاح شد.

به گزارش ایرانتو، در این مراسم که مسئولین محلی و بیش از 2،000 مهمان ، از جمله ستارگان سینما، ورزش و موسیقی دعوت شده بودند، برنامه آتش بازی و نورافشانی با وسعت و عظمتی بالغ بر هفت برابر مراسم افتتاحیه المپیک چین برگزار شد.


تنها هزینه برگزاری مراسم افتتاح،حدود 20 میلیون دلار بوده و طی آن میهمانانی از جمله «رابرت دنیرو»، «لیندسی لوهان»،«مایکل جوردن»،« چارلیز ترون»،«میشکا بارتون» ،«مری کیت السن» و « وزلی اسنیپس» حضور داشتند.

همچنین خانم «کایلی ماینوگ»، خواننده استرالیایی نیز برای اجرای برنامه در این شب، 2 میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.

هتل آتلانتیس دبی در یکی از سه جزیره مصنوعی نخل شکل به نام پالم جمیره و با ظرفیت 1،539 اتاق و سوئیت مجلل ساخته شده است.

بنای هتل از دو برج مجزا تشکیل شده که با یک پل به هم متصل شده اند. در محوطه آن بزرگترین شهر بازی آبی و آکواریوم خاورمیانه با 65،000 ماهی از جمله یک کوسه ساخته شده است.

هزینه ساخت هتل حدود 1.5 میلیارد دلار برآورد شده که توسط ، Sol Kerzner میلیاردر اهل آفریقای جنوبی و صاحب چندین هتل و کازینو تأمین شده است. بهای یک شب اقامت در هتل، دست کم 35،000 دلار است.
هتل آتلانتیس 24 سپتامبر گذشته بطور غیر رسمی افتتاح شد و تاکنون 80 درصد ظرفیت آن پر شده است اما مسئولین با توجه به وضعیت اقتصادی جهان، نسبت به رونق آن در آینده مطمئن نیستند و حتی شرکت سازنده آن مجبور شده 800 نفر از کارکنان خود را اخراج کند.

هتل آتلانتیس در حالی افتتاح می شود که دولت امارات ، اخیرا، با بحران شدید اقتصادی مواجه گشته و باوجود اختصاص اعتبار 32.6 میلیارد دلاری به بانک ها، در جلب علاقه افراد و شرکت ها، به سرمایه گذاری در امور مسکن که اصلی ترین منبع رشد اقتصادی دبی است، ناکام مانده است. بطوریکه گفته می شود، دولت روز چهارشنبه ، یک جلسه اضطراری در سطح عالی،برای بررسی وضعیت موجود و اتخاذ تصمیم مناسب، برگزار کرد.